Call: +420-605174655 | Email: info@catt.cz

Iniciativa

V rámci “Tennis 3.0 Initiative” se snažíme o pozitivní ovlivnění výuky a tréninku tenisu ve světě a tím o jeho setrvalý růst. 

“To help each person maximize performance and enjoyment of his/her chosen sport in the shortest period of time” / “Pomoci každé osobě maximalizovat výkon a požitek z daného sportu v co nejkratší době” Citát legendárního kouče VICa BRADENa

 


“TENNIS 3.0” zde tvoří benchmark ve smyslu referenčních bodů efektivních úderů s využitím energie těla vedoucích k pohybovým úderovým strukturám, které na jedné straně umožňují prakticky neomezený výkonnostní růst a na druhé straně nevedou k nadměrnému opotřebování pohybového aparátu. Tento benchmark platí universálně pro všechny věkové kategorie a výkonnostní stupně. Úroveň schopností hráčů a vynaložené úsilí pak ovlivní stupeň jeho realizace.

“Dynamic Total Body Tennis” (DTBT) je pak metodickým postupem k dosažní úderových struktur ve smyslu TENNIS 3.0. Pro optimalní realizaci této metodiky používáme speciálně vyvinuté baterie pěnových míčů – DTBT Foam Balls. Tyto pěnové míče (různé varianty podle výkonnostního stupně) jsou použitelné jak pro trénink závodního tenisu od začátečniků až po špičkové světové hráče, tak pro trénink a hru rekreačních hráčů, seniorů a v rámci rodiny. Výhodou těchto míčů je, že vedle jejich pozitivního vlivu na rozvoj “celotělové tenisové techniky” vedou hned od počátku k vyšší srdeční frekvenci (=většímu tréninkovému efektu) a umožňují za krátkou dobu hru od body. DTBT Foam Balls distribujeme po celem světě – katalog s detaily žadejte ZDE.


Mimo aktuálního semináře v Praze připravujeme semináře na Slovensku, v Polsku, ve Šýcarsku a v USA/Kanadě. V případě zájmu můžeme realizovat tento seminář a tenisové clinics TENNIS 3.0 / DTBT kdekoliv na světě. Připravujeme certifikaci trenérů v TENNIS 3.0 / DTBT.

Naše webstránky v češtině (www.catt.cz) a v angličtině (www.cpta-tennis.org) patří již skoro 2 roky k celosvětově nejpokrokovějším a nejvíce vyhledávaným volným stránkám pro oblast tenisové techniky a metodiky.


Zájemci o spolupráci jsou vítáni a mohou se hlásit na info@catt.cz nebo na mgb@mgbsports.org

 


Kompletní baterie pěnových míčů DTBT Foam Balls